Radnice v Los Angeles chystá plošný zákaz prodeje kožešin. Týkat se bude i šperků z kůže

Městská rada Los Angeles jednomyslně schválila záměr postavit mimo zákon prodej veškerých kožešinových výrobků. Radnice pověřila právníky vypracováním návrhu příslušného zákona. Pokud Los Angeles plán uskuteční, stane se největším městem v USA, které prodej kožešin zakázalo.

Los Angeles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prodej kožešin bude v Los Angeles možná brzy zakázán. | Foto: Gaertringen | Zdroj: pixabay.com | CC0 Creative Commons

Návrh předložily vlivné organizace na ochranu zvířat, příkladem byla platná právní úprava kalifornských měst West Hollywood, Berkeley nebo San Francisco.

Senát schválil zákaz kožešinových farem, bude platit od konce ledna 2019

Číst článek

Kritici ale varují, že zákon postihne řadu oděvních a zpracovatelských firem s velkým počtem pracovních míst a mnohamilionovým obratem. Zkrátka přijde i daňová správa.

Podle zákona má být zakázán prodej všech kožešinových oděvů, obuvi, klobouků, bytových doplňků a galanterie. Zákon bude pamatovat dokonce i na zimní ochranu uší, šperky nebo přívěsky ke klíčům.

Výjimku možná dostane použité zboží, případně předměty užívané při církevních obřadech. Bude-li zákon schválen, začne platit do dvou let.

Po celém světě se prodá ročně kožešnické zboží za 35,8 miliardy dolarů (780 miliard Kč). V roce 2014 kožešnický průmysl zaměstnával po celém světě asi milion lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme