Město Los Angeles vyplatí 43 milionů rodině bezdomovce, kterého policisté zastřelili při zásahu

Kalifornské město Los Angeles se rozhodlo vyplatit dva miliony dolarů (43 milionů korun) rodině bezdomovce, kterého policie při kontroverzním zásahu v březnu 2015 zastřelila. Rodina peníze přijala, čímž byl občanskoprávní spor vyřešen, napsala v noci na pátek agentura Reuters.

Los Angeles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký policejní vůz (ilustrační foto) | Foto: Tony Hisgett (CC BY 2.0) | Zdroj: Flickr.com

Třiačtyřicetiletý Charly Keunang, původem z Kamerunu, který byl v místní komunitě znám pod přezdívkou Afrika, byl zastřelen během policejního zásahu po nahlášené krádeži v nechvalně proslulé losangeleské oblasti Skid Row, kde se po ulicích potulují stovky lidí bez domova.

Keunang, který byl psychicky nemocný, se při kontrole dostal s policisty do potyčky. Z videa, které incident zachytilo, je patrné, že se sápal po policistově pouzdře s pistolí, následně byl několika výstřely zabit.

Policejní inspekce střelbu vyhodnotila jako oprávněnou a trojici policistů, která se do ní zapojila, odmítla stíhat. K podobnému závěru dospěla i prokuratura, podle které policisté jednali v sebeobraně. V občanskoprávním sporu ale porota nedávno rozhodla, že za odpovědnost za Keunangovu smrt nesou dva ze zmíněné trojice policistů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme