Losangeleskému metru hrozí útok, varování přišlo ze zahraničí

Policie v americkém Los Angeles zesílila bezpečnostní opatření na linkách metra. Úřady totiž dostaly varování od zahraničních bezpečnostních složek, že jedné z tras metra hrozí útok. Oznámila to Deidre Fikeová z FBI spolu s losangeleským starostou a šéfem tamní policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle šéfa losangelské policie je hrozba konkrétní, ale stále se nepotvrdilo, jestli nejde o planý poplach | Foto: Reuters

„Existuje potenciální hrozba, o které jsme se dozvěděli od anonymního volajícího. Hrozba se prý týká červené linky metra, konkrétně stanice u Universal studios,“ uvedla Fikeová.

Policie ale část metra, kde hrozí nebezpečí, neuzavřela. Anonym poukazoval na stanici na severním předměstí, u které jsou hollywoodské filmové ateliéry a také zábavní park.

Podle šéfa losangeleské policie Charlieho Becka je hrozba velmi konkrétní, ale stále se nepotvrdilo, jestli nejde o planý poplach. FBI také uvedla, že varování pochází ze zahraničí.

Americké úřady nicméně ponechaly v provozu všechny linky a pouze zesílily bezpečnostní opatření a ujišťují, že mají situaci pod kontrolou. Starosta města Eric Garcetti oznámil, že sám pojede metrem ze stanice Universal City, aby ukázal, že má v bezpečnost hromadné dopravy důvěru.

Štěpán Sedláček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme