V Ohiu vyhlásili první vítěze očkovací loterie. Vylosovaní obdrží milion dolarů nebo školné

V americkém státu Ohio jsou známí první vítězové loterie o milion dolarů (21 milionů korun) a školné v hodnotě 100 tisíc dolarů (2,1 milionu), do které se zájemci mohli přihlásit po absolvování alespoň jedné dávky očkování proti koronaviru. Vítězkou se stala Abbigail Bugenskeová a čtyřleté studium na kterékoliv vysoké škole včetně ubytování a učebnic získal čtrnáctiletý Joseph Costello.

Ohio Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do loterie se mohli registrovat zájemci, kteří v Ohiu absolvovali alespoň první dávku očkování proti koronaviru (ilustrační foto) | Foto: Nacho Doce | Zdroj: Reuters

Ve Spojených státech mohou chodit na očkování již i děti a mladiství ve věku 12 až 17 let. V rámci podpory očkovací kampaně především mezi mladými lidmi oznámil 12. května republikánský guvernér státu Ohio Mike DeWine odměnu milion dolarů nebo školní podporu 100 tisíc dolarů, které se následně vylosují v rámci ohijské loterie.  

První vítězkou se stala Abbigail Bugenskeová ze Silvertonu, která očkování podstoupila ještě před vyhlášením loterie. Student Joseph Costello, který v současnosti navštěvuje střední školu, může peníze využít ke studiu na kterékoliv vysoké škole a financováno bude i jeho ubytování a učebnice. Čtrnáctiletý Costello má zatím zájem o studium v Daytonu, Miami nebo na ohijské státní univerzitě.

Další čtyři vítězové milionu dolarů a školného budou oznámeni každou středu následující čtyři týdny.

Podmínkou pro účast je trvalé bydliště v Ohiu a absolvovaní očkování jednodávkovou vakcínou Johnson & Johnson nebo první ze dvou dávek od firmy Pfizer nebo Moderna. Lidé se do akce Vax-A-Million musí registrovat.

Do výzvy se zapojilo přes 2,7 milionů lidí a přes 100 tisíc dětí ve věku od 12 do 17 let. Díky odměně vzrostl počet zájemců o očkování ve věku 16 let a více, podle analýzy agentury AP týden po vyhlášení loterie byl nárůst naočkovaných první dávkou o 33 procent. Stejný výzkum ale ukazuje, že poptávka je stále nižší, než byla ve státě v dubnu nebo březnu.

Háma, Bouček, Victoria Velvet. Stát v další fázi očkovací kampaně pro mladé vsadí na youtubery a celebrity

Číst článek

K podobnému kroku jako v Ohiu se uchýlily i další americké státy – v Coloradu guvernér Jared Polis oznámil, že každé úterý v loterii pět rezidentů vyhraje milion dolarů. K vyplácení použije státní koronavirové fondy.

Ve státě New York ti, kteří absolvovali vakcinaci ve vybraných očkovacích centrech, obdrželi stírací los, díky kterému budou zařazeni do soutěže o finanční prémie až vy výši pěti milionu dolarů (104 milionů korun).

V New Jersey obyvatelé starší 21 let dostanou po první dávce zdarma pivo. V Marylandu si lidé, kteří očkování podstoupí do konce května, mohou vybrat z několika outdoorově orientovaných výhod, jako je třeba rybářská nebo lovecká licence, či volný vstup do státních parků

zuj, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme