Dvacetiletý mladík tipnul správně všechna čísla. Vyhrál v přepočtu téměř 9,5 miliardy korun

Dvacetiletý mladík z Floridy vyhrál v loterii Mega Miliony 451 milionů dolarů, v přepočtu zhruba 9,5 miliardy korun. Částku ale nedostane celou.

Tallahassee Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Sazka a. s.

Mladík Shane Missler si chce peníze vybrat hned. Loterijní společnost mu proto vyplatí více než polovinu vyhrané částky, konkrétně téměř 282 milionu dolarů, v přepočtu téměř šest miliard korun.

Šance nižší, než stát se prezidentem. Přesto šťastlivec v USA vyhrál téměř 17 miliard korun

Číst článek

Missler prý nebyl překvapený, když minulý týden v pátek vyhrál. Měl pocit, že by mohl jackpot získat. První pocity sdílel po telefonu se svým bratrem, později novinku nad kávou řekl svému otci.

„Je mi jen dvacet let, ale doufám, že ty peníze využiji na to, abych si splnil různé touhy, pomohl své rodině a udělal nějaké dobro pro lidstvo,“ řekl podle loterijní společnosti Florida Lottery dvacetiletý mladík.

Mladík si koupil ve městě Port Richey na Floridě celkem pět losů. Šest výherních čísel, která si správně tipnul, byla: 28, 30, 39, 59, 70 a dodatkové číslo 10.

Výhra 451 milionů dolarů je čtvrtým největším jackpotem, který někdo v patnáctileté historii loterie Mega Miliony vyhrál.

A podle společnosti Florida Lottery jde o druhou nejvyšší částku připadající na jediný tiket. Překonal ji jen šťastlivec, který loni v srpnu vyhrál ve Spojených státech 758,7 milionu dolarů, v přepočtu tedy 16,8 miliardy korun.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme