Love Parade tentokrát nedemonstruje

V Berlíně vrcholí tradiční techno-párty "Love Parade". Čtvrť Tiergarten je zaplavena masou polonahých těl pohybujících se v rytmu techno muziky. Město je tak trochu ve výjmečném stavu - doprava je z centra odkloněna a ulicemi jezdí vozidla policie a sanitky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zamračenou oblohu střídá letní slunce, což připomíná rozpaky i obavy pořadatelů. Po rekordním půldruhém miliónu návštěvníků v uplynulých ročnících hrozí totiž tomu dnešnímu třináctému podstatně nižší počet příznivců technohudby. Na slabším zájmu se pravděpodobně podepsaly několikaměsíční spory ohledně financování přehlídky lásky, jejího termínu, trasy i statutu. Love Parade se měla konat tradičně druhou červencovou sobotu. Na stejné datum ale ohlásila demonstraci občanská iniciativa Zachraňte Tiergarten. Po každé přehlídce lásky totiž zůstávají po trase slavnosti tuny odpadků. Jejich drahý úklid letos poprvé nebude hradit město, ale pořadatelé. Přehlídka lásky se totiž nekoná jako politická demonstrace za toleranci nýbrž jako komerční akce.

Markéta Kaclová, Zita Senková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme