Ukrajinský prokurátor neuspěl se snahou o zvýšení Vokálovy kauce. Platí rozhodnutí prvního soudu

Kyjevský odvolací soud zamítl návrh prokurátora na zvýšení kauce pro bývalého vysokého důstojníka ÚOOZ Luďka Vokála. Toho v dubnu zadrželi na Ukrajině a čelí obviněním z nepovoleného prodeje zařízení, které šlo použít například k odposlechu telefonů.

Kyjev (Aktualizováno: 16:40 21. 6. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odvolací soud v Kyjevě (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Soud první instance Vokálovi uložil kauci přibližně 115 tisíc korun a povinnost zůstat na Ukrajině k dispozici vyšetřovatelům po dobu dvou měsíců. Ukrajinský prokurátor se proti tomuto rozhodnutí ale odvolal. „Prokurátor požadoval zvýšení kauce v tomto případu na 1 497 000 UAH (přibližně 1 300 000 korun),“ potvrdila pro iROZHLAS.cz mluvčí českého ministerstva zahraničí Irena Valentová.

Omluva

V původní verzi tohoto textu byla nesprávně uvedená informace, že vůči rozhodnutí prvoinstančního soudu se odvolal Luděk Vokál. Tato informace nebyla pravdivá a čtenářům i pánu Vokálovi se za ni omlouváme.  

Toto odvolání ale soud zamítl. „Rozhodnutí soudu první instance zůstává beze změn,“ uvedla k pondělnímu rozhodnutí mluvčí soudu Tetjana Gevedze.

iROZHLAS.cz se kvůli případu neúspěšně pokoušel spojit s Luďkem Vokálem i jeho právním zástupcem.

Vokála zadrželi na Ukrajině v pondělí 23. dubna. Čelí tam obvinění z nepovoleného prodeje zařízení určených pro odposlechy. Sám Vokál svou vinou popírá a tvrdí, že skutečným cílem akce byla snaha ukrajinské tajné služby „zbavit se“ jiného Čecha, držitele diplomatického pasu, který byl také zadržen, krátce poté ho ale propustili.

mos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme