Lufthansa ruší kvůli stávce pilotů i několik spojů do Prahy

Dvoudenní stávka pilotů Lufthansy, která začala dnes ve 13 hodin, ovlivní i spoje mezi Německem a Prahou. Dnes se týká pouze krátkých a středně dlouhých cest. Až do úterní půlnoci piloti Lufthansy uzemní více než 1500 spojení.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„V souvislosti se stávkou evidujeme na dnešek zrušené čtyři přílety a čtyři odlety. Jedná se o letecké spojení s městy Frankfurt a Mnichov," říká mluvčí Letiště Praha Evy Krejčí.

„Cestujícím doporučuji sledovat stav jejich letu přímo na webových stránkách společnosti Lufthansa, nebo kontaktovat dopravce a řešit s ním náhradní spojení,“ dodává.

Na úterý vyhlásil německý odborový svaz pilotů stávku týkající se dálkových letů, která začne v 6 hodin a skončí stejný den minutu před půlnocí.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Německu opět stávkují piloti Lufthansy. Situaci sleduje berlínský zpravodaj Pavel Polák

Piloti od společnosti požadují zachování dotace, pokud se předčasně rozhodnou odejít do penze, což mohou už od 55 let.

Lufthansa jim v současnosti v takovém případě platí 60 procent platu do doby, než začnou pobírat státní důchod.

Pro firmu je to ale příliš drahé a chce věk pro čerpání předčasného důchodu posunout.

V Německu se na letištích a na kolejích stávkuje už několik měsíců. Při poslední stávce mluvila Lufthansa o milionových ztrátách, kolik prodělává za poslední dva měsíce, zatím nezveřejnila.

To samé platí o německých drahách, které při stávce také přichází o velké peníze, a to zejména na nákladní dopravě.

Mezi cestujícími zpočátku vládlo pochopení, dokonce byli i na straně strojvedoucích i pilotů. Teď už však začíná převládat zlost, protože naplánovat si za takové situace cestu je přinejmenším složité.

Pavel Polák, Pavlína Nečásková, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme