Lukašenko brání výjezdu Bělorusů na západ

Běloruský autokratický vládce Aleksander Lukašenko podniká další kroky, aby znemožnil výjezd běloruských občanů na západ. Tentokrát tato opatření skryl do prezidentského dekretu, který má oficiálně zabránit obchodování s lidmi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alexandr Lukašenko | Foto: Běloruské oficiální stránky

Na první pohled sleduje nejnovější dekret Alexandra Lukašenka bohulibé cíle. Má chránit běloruské sirotky a děvčata před vývozem do ciziny, kde se často stávají oběťmi pedofilů a pasáků. Lukašenko ale zároveň nařizuje, že každý, kdo chce na Západě pracovat, musí předtím získat povolení ministerstva vnitra. Studenty, kteří si vyřídili zahraniční stáže, čeká schvalovací řízení na ministerstvu školství. Majitelé cestovních agentur budou mít povinnost sledovat a hlásit, kdo z účastníků zájezdu se chystá na Západě zůstat. Za porušení zákona hrozí tvrdé sankce. Lukašenkův dekret klade překážky dokonce i sňatkům běloruských občanů s cizinci nebo cizinkami.

Markéta Kaclová, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme