Lukašenko odsoudil revoluce v postsovětských republikách

Běloruský diktátor Aleksandr Lukašenko ostře odsoudil prodemokratické revoluce v bývalých sovětských republikách - v Gruzii, na Ukrajině a v Kyrgyzstánu. Lukašenko dnes vystoupil v parlamentu s výročním projevem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedna z hlavních tříd v Minsku | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Demokratické a barevné revoluce nejsou žádnými revolucemi, ale banditismem, řekl Lukašenko v dvouhodinovém projevu. Nepřinesou těmto zemím nic kromě rozvratu - slouží pouze k dobytí nových trhů těm, kteří tyto revoluce financují. Tyto peníze si pak národ bude muset odpracovat. Lukašenko upozornil, že žádné peníze nemohou svrhnout jeho vládu a vyzval veřejnost, aby nenaslouchala hlasům všemožných šarlatánů, kteří s tím spekulují.

Lukašenko také hrozil sousedním státům: Varšavu varoval, aby se nepokoušela zneužít polskou menšinu v Bělorusku k vyvolávání neklidu. Ukrajinu obvinil, že připravuje lidi k opoziční činnosti v Bělorusku.

Pokud jde o ekonomické perspektivy, Lukašenko prohlásil, že v této pětiletce vyroste hrubý domácí produkt nikoli o 35 procent, jak předpokládal plán, ale o 44 procenta, což bude znamenat, že průměrný plat dosáhne na konci letošního roku 250 dolarů.

Martin Dorazín, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme