Lukašenko odsoudil revoluce v postsovětských republikách

Běloruský diktátor Aleksandr Lukašenko ostře odsoudil prodemokratické revoluce v bývalých sovětských republikách - v Gruzii, na Ukrajině a v Kyrgyzstánu. Lukašenko dnes vystoupil v parlamentu s výročním projevem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedna z hlavních tříd v Minsku | Foto: Pavel Novák

Demokratické a barevné revoluce nejsou žádnými revolucemi, ale banditismem, řekl Lukašenko v dvouhodinovém projevu. Nepřinesou těmto zemím nic kromě rozvratu - slouží pouze k dobytí nových trhů těm, kteří tyto revoluce financují. Tyto peníze si pak národ bude muset odpracovat. Lukašenko upozornil, že žádné peníze nemohou svrhnout jeho vládu a vyzval veřejnost, aby nenaslouchala hlasům všemožných šarlatánů, kteří s tím spekulují.

Lukašenko také hrozil sousedním státům: Varšavu varoval, aby se nepokoušela zneužít polskou menšinu v Bělorusku k vyvolávání neklidu. Ukrajinu obvinil, že připravuje lidi k opoziční činnosti v Bělorusku.

Pokud jde o ekonomické perspektivy, Lukašenko prohlásil, že v této pětiletce vyroste hrubý domácí produkt nikoli o 35 procent, jak předpokládal plán, ale o 44 procenta, což bude znamenat, že průměrný plat dosáhne na konci letošního roku 250 dolarů.

Martin Dorazín, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme