Lukašenko varuje před vlnou nelegálních uprchlíků

Běloruský prezident Alexander Lukašenko varuje státy Evropské unie před vlnou nelegálních uprchlíků. Žádá finanční pomoc, aby mohl postavit hráz nelegální migraci do západní Evropy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alexandr Lukašenko | Foto: Běloruské oficiální stránky

Prezident Lukašenko upozornil vlády členských zemí Evropské unie, že bez jejich finanční pomoci Minsk nedokáže zabránit ilegální migraci osob přes území Běloruska do států v západní Evropě. Alexander Lukašenko uvedl, že Bělorusko může sehrát významnou roli při potírání ilegální migrace, zvláště té, která způsobuje nárůst kriminality v západních zemích. Informovala o tom běloruská státní televize. "Jak ale jistě zcela chápete, nemůžeme to dělat zadarmo. Nejsme dobročinná země. Taková opatření stojí desítky milionů dolarů. Byli bychom rádi, kdyby se západní státy více zapojily do procesu boje proti tomuto jevu," řekl Lukašenko při setkání s generálním ředitelem Mezinárodní organizace pro migraci.

Markéta Kaclová, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme