Lukašenko veřejně oznámil svou třetí kandidaturu na prezidenta

Běloruský diktátor Aleksander Lukašenko poprvé veřejně prohlásil, že bude kandidovat na prezidenta i ve třetím období, které si nechal schválit ve zmanipulovaném referendu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aleksandr Lukašenko | Foto: www.profindpages.com

O tom, že Lukašenko bude kandidovat i potřetí, nikdo nepochyboval. Aleksander Grigorjevič to ale poprvé řekl nahlas, a to během prohlídky kolchozů v minské oblasti. Dodal, že si je svým vítězstvím naprosto jistý: "Přece jsme nic špatného neudělali, společnost jsme neokradli a zemi jsme nepřivedli k bankrotu", zdůvodnil své přesvědčení Lukašenko.

Vyjádřil se i k současné krizi vztahů mezi Běloruskem, Polskem a Pobaltím, zejména Litvou. Podle Lukašenka se tyto země potýkají s tolika problémy, že Bělorusko je pro ně vítanou příležitostí, jak odvést pozornost veřejnosti. Polské výpady proti jeho zemi jsou průvodním jevem předvolebního boje v Polsku, domnívá se Lukašenko.

Z Polska a Litvy mají začít do Běloruska vysílat nezávislé rozhlasové stanice. Lukašenko to označil za vyhazování peněz, protože jim lidé v Bělorusku stejně neuvěří. Prospěch z toho podle něj budou mít jen ti, kdo dostanou peníze na takové vysílání.

Martin Dorazín, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme