Lukašenko veřejně oznámil svou třetí kandidaturu na prezidenta

Běloruský diktátor Aleksander Lukašenko poprvé veřejně prohlásil, že bude kandidovat na prezidenta i ve třetím období, které si nechal schválit ve zmanipulovaném referendu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aleksandr Lukašenko | Foto: www.profindpages.com

O tom, že Lukašenko bude kandidovat i potřetí, nikdo nepochyboval. Aleksander Grigorjevič to ale poprvé řekl nahlas, a to během prohlídky kolchozů v minské oblasti. Dodal, že si je svým vítězstvím naprosto jistý: "Přece jsme nic špatného neudělali, společnost jsme neokradli a zemi jsme nepřivedli k bankrotu", zdůvodnil své přesvědčení Lukašenko.

Vyjádřil se i k současné krizi vztahů mezi Běloruskem, Polskem a Pobaltím, zejména Litvou. Podle Lukašenka se tyto země potýkají s tolika problémy, že Bělorusko je pro ně vítanou příležitostí, jak odvést pozornost veřejnosti. Polské výpady proti jeho zemi jsou průvodním jevem předvolebního boje v Polsku, domnívá se Lukašenko.

Z Polska a Litvy mají začít do Běloruska vysílat nezávislé rozhlasové stanice. Lukašenko to označil za vyhazování peněz, protože jim lidé v Bělorusku stejně neuvěří. Prospěch z toho podle něj budou mít jen ti, kdo dostanou peníze na takové vysílání.

Martin Dorazín, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme