Polský ministr zdravotnictví Szumowski podal demisi. Jeho bratr měl zprostředkovat nákupy respirátorů

Polský ministr zdravotnictví Lukasz Szumowski odchází. V úterý podal demisi. Na tiskové konferenci uvedl, že o tom uvažoval už delší dobu, ve funkci ale zůstal kvůli boji s pandemií nového koronaviru. Szumowski byl opozicí kritizován mimo jiné kvůli nákupům respirátorů, které měla dojednat firma jeho bratra.

Od stálého zpravodaje Varšava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polský ministr zdravotnictví Lukasz Szumowski podal demisi | Zdroj: Profimedia/EPA-EFE

Lukasz Szumowski poděkoval za spolupráci ve vládě i předsedovi strany Právo a spravedlnost Jarosławui Kaczyńskému - za to, že ho v úřadu ministra zdravotnictví podporoval i v těžkých dobách epidemie.

Přehrát

00:00 / 00:00

Polský ministr zdravotnictví podal demisi. Více v příspěvku Martina Dorazína

Opozice často Szumovského kritizovala za protichůdná prohlášení i sporná rozhodnutí v boji s koronavirem. Jeho odstoupení požadovala i kvůli podezřelým nákupům respirátorů a dalšího zdravotnického materiálu, které měla zprostředkovat firma jeho bratra. 

Szumowski z politiky zcela neodchází, zůstane poslancem. Podle svých slov o rezignaci přemýšlel už několik měsíců. „Bohužel se objevil koronavirus a poté jsem se rozhodl, že dokud to bude nutné, budu pozici ministra zdravotnictví zastávat,“ řekl na tiskové konferenci.

Polský politik minulý týden uvedl, že kvůli nákupům respirátorů je v kontaktu s polským státním zastupitelstvím a byl u výslechu.

Martin Dorazín, zit Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme