Lupič přepadl banku v sídle Evropského parlamentu

Neznámý lupič přepadl banku přímo v bruselském sídle Evropského parlamentu. Úředníky pobočky banky ING ohrožoval zbraní a ti mu vydali peníze. Banka neuvedla, jakou částku si odnesl. Informace o pachateli loupeže by mohly dát záběry z bezpečnostních kamer, které parlamentní ochranka zkoumá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropský parlament v Bruselu | Foto: Magdaléna Trusinová

Podle mluvčího Evropského parlamentu vstoupil lupič do pobočky banky v přízemí jedné z hlavních budov parlamentního komplexu a ohrožoval její zaměstnance. Zatím není jasné, jestli měl skutečnou zbraň nebo jen atrapu. Policie nasadila do pátrání po něm dokonce vrtulník.

Ochranka parlamentu komplex na několik hodin uzavřela a kontrolovala každého, kdo vycházel ven. Bezpečnostní opatření v Evropském parlamentu jsou jedny z nejmírnějších v evropských institucích. V některých postranních budovách se dá do vzájemně propojeného komplexu dostat i bez kontroly zavazadel nebo osobní prohlídky rentgenovým rámem.

Pavel Novák, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme