Lupiči si místo šperků odnesli jen sendviče. U soudu přesto dostali několikaleté tresty

Zloději vnikli do obchodu v Leedsu a udeřili jednoho z majitelů klenotnictví do obličeje. Pak vzali tašku, o které si mysleli, že je plná cenností. Až později zjistili, že je v ní jen jídlo. Soudce přihlédl k tomu, že lupiči čin pečlivě plánovali. Dohromady dostali lupiči jednadvacet let vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klenotnictví (ilustrační foto) | Foto: zdroj: Flickr, Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0 Generic (CC BY-SA 2.0), International Gem and Jewelry Show

Trojici lupičů, mezi nimiž byl i student medicíny na univerzitě v Leedsu, přepadli klenotnictví ve chvíli, když manželé svůj obchod zavírali.

Před soudem Soud v Leedsu lupiči vypověděli, že si z obchodu odnesli jen jídlo a krabičku na oběd.

Soudce Tom Bayliss v závěreční řeči uvedl, že muži si obchod vybrali cíleně a očekávali kořist s vysokou hodnotou a šperky plánovali rychle prodat.

„Byla to profesionálně plánovaná, obchodní loupež provedená s určitým stupněm sofistikovanosti. Ale jediným ziskem z ní je pro vás rozsudek,“ řekl soudce.

Pachatelé ve věku 28, 27, a 26 let mají na svědomí i krádež auta, ke které došlo pár dní před přepadením klenotnictví. Zpackanou loupež provedli mladíci na podzim roku 2015.

Lukáš Matoška, Filip Harzer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme