Luxusní belgické letovisko Knokke: boháči, 15 michelinských hvězdiček a 67 galerií

Kdo chce v létě vidět skutečný luxus, měl by zajet do Monaka, Saint-Tropez nebo Portofina. Ať už na dovolenou mezi boháči má, nebo si chce tamní poněkud snobskou atmosféru třeba jen prohlédnout. V Evropě je ale i další podobně luxusní letovisko, které je přitom v Česku téměř neznámé. Je to belgické Knokke na pobřeží Severního moře. I přesto, že jeho vody nepatří k právě nejteplejším, Belgičané nedají na svou mořskou riviéru dopustit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pláž v belgickém luxusním letovisku Knokke | Foto: Ondřej Houska

Proslulé kasino v Knokke je v horkém odpoledni zatím zavřené. Pouze v restauraci si můžete dát oběd nebo vám barman namíchá drink podle chuti a libosti. Své peníze tu můžete prohrát až večer. V Knokke se najde spousta lidí, kteří na takovou zábavu mají.

Přehrát

00:00 / 00:00

V luxusním belgickém letovisku Knokke natáčel zpravodaj ČRo Ondřej Houska

„Oblast Knokke-Zoute je nejluxusnější částí celého severomořského pobřeží. Je na stejné úrovni jako Cannes, Deauville, Saint-Tropez nebo Monaco. A ceny tu máme stejné jako v těchto městech," říká Anthony Wittesaele, který má v Knokke na starosti turistický ruch.

Celá místní oblast se jmenuje Knokke-Heist a v její části Knokke-Zoute najdete evropskou smetánku. Ale levně tu není nikde. „V přepočtu na obyvatele tu máme nejvíc michelinských hvězdiček na celém světě," chlubí se Wittesaele. Místní restaurace jich dohromady získaly celkem 15. Oblast Knokke tedy nabízí exkluzivní kuchyni, ale i umění - je tu neuvěřitelných 67 galerií umění.

Jedna ze 67 uměleckých galerií v belgickém luxusním letovisku Knokke | Foto: Ondřej Houska

„Pak také pořádáme spoustu různých akcí. Letos je to například tenisový turnaj hvězd, kde budou hrát John McEnroe nebo Boris Becker," vyjmenovává Anthony Wittesaele. To vše samozřejmě láká bohaté a vlivné lidi. I když místní pláže ani architektura k těm nejkrásnějším rozhodně nepatří.

„Jezdí sem ti nejbohatší z Nizozemska, Lucemburska, Francie nebo Belgie. Třeba šéfové největších průmyslových firem. V srpnu tu obvykle mají dostaveníčko všichni, kteří v této části Evropy něco znamenají," dodává Wittesaele.

Hlavní ulice v belgickém letovisku Knokke s nepřeberným množstvím obchodů, většinou luxusních | Foto: Ondřej Houska

To ale neznamená, že byste v Knokke potkali jen boháče. Narazíte tu i na úplně obyčejné lidi. „Já rozhodně nejsem bohatá, ale jezdím sem každý rok,“ svěřuje se Belgičanka, která si právě prohlíží výlohu jedné z galerií. Prý sem zajede na dva až tři dny a dívá se na všechen luxus kolem.

Anthony Wittesaele potvrzuje, že je to možné. Hlavně v červnu nebo v září si může pronájem apartmánu mimo část Knokke-Zoute dovolit i normální rodina. Srpen tu už ale patří těm nejbohatším.


Zvětšit mapu

Ondřej Houska, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme