Luxusní Orient Express spojil Nice a Moskvu

Do Nice dorazil první vlak typu Orient Express, který spojuje toto francouzské město tolik oblíbené mezi Rusy, s Moskvou. Téměř tři a půl tisíce kilometrů zdolá vlak za padesát hodin, tento způsob dopravy je určen zejména pro bohaté cestující se smyslem pro romantiku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Orient Expres | Foto: Alena Palečková

Nice je hlavním městem Ruska mimo ruské území, říká se ve Francii s mírnou nadsázkou, která má však blízko k realitě, neboť toto město bylo oblíbené už mezi ruskou šlechtou a dnes v něm trvale žijí desítky tisíc Rusů.

Pravidelná linka spojující Nice s Moskvou je určena těm, kteří milují cestu vlakem a chtějí si ji náležitě vychutnat - milovníci luxusu si mohou koupit samostatné kupé se sprchou za 1 200 eur.

Spojení mezi Nice a ruskou metropolí dnes zajišťují hlavně nízkonákladové letecké společnosti, provozovatelé této linky však věří, že bohatá ruská klientela se smyslem pro snobismus tento způsob dopravy jistě ocení.

Vlak projíždí na své trase pěti zeměmi, včetně České republiky.

Milan Kopp, Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme