Luxusní prostituce na Jadranu kvete hlavně na jachtách

Domy s červenou lucernou nebo neonem ve tvaru žhoucího srdce sice na Jadranu neuvidíte, ale to neznamená, že by tam tyto služby nebyly k dispozici. Jen se přesunuly tam, kde na ně pozemní policie moc nemůže, hlavně na luxusní jachty. Za to si ale poskytovatelky nebo poskytovatelé těchto potěšení nechávají luxusně zaplatit. Jachting-prostituce kvete v Chorvatsku i v Černé Hoře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jachta Eclipse | Foto: Blohm + Voss

Prostituce kvete především ve velkých chorvatských letoviscích jako je Makarska, Rijeka, Dubrovník. Mekkou tohoto druhu podnikání je ovšem Split, protože nedaleko je letiště, velký přístav, jezdí se odtamtud na ostrovy, blízko jsou mariny. „Zaslíbenou zemí“ je ovšem Černá Hora.

Pokud jde o osoby prostitutek, většinou to nejsou profesionálky. Například chorvatský týdeník Globus píše o tom, že to jsou často studentky, které si prostě v létě přivydělávají, dále prodavačky z butiků, které mají nízké platy, nebo i zahraniční turistky, které si chtějí přilepšit na dovolenou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Martin Dorazín ze zahraniční redakce mluví o prostituci na Jadranu v Odpoledním Radiožurnálu.mp3

Existují i osoby, které provozují prostituci čistě pro vlastní pobavení, protože bývá spojena s pobytem na hodně luxusní jachtě s večeří, s tancem a možná i s trochou kokainu.

Podle toho vypadají i ceny za prostituci, které se pohybují od 200 do 500 eur na den.

Prostřednictvím agentur je možné si také objednat chorvatské modelky, které si většinou vybírají cizince, protože se nechtějí kompromitovat s domácími zákazníky. Za vyšší sazby si lze objednat třeba i moderátorku z televize, která vyjde na jeden až pět tisíc eur na den.

Chorvaté jako zákazníci preferují spíš děvčata, která pocházejí ze sousedních zemí – z Bosny, z Černé Hory nebo ze Srbska, protože s nimi se domluví a dívky je nebudou kompromitovat doma.

Martin Dorazín, Hanka Shánělová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme