Blesková zpráva

Mimořádná událost v nemocnici v Ostravě

Při ranním běhu našel Nizozemec lvíče v kleci. Majitele mláděte se zatím nepodařilo najít

Řadě lidí se už stalo, že při procházce v přírodě našli krabici se štěňaty či koťaty, která někdo odložil. Nizozemec, který si šel v neděli zaběhat do polí za obcí Tienhoven severně od Utrechtu, ale učinil objev daleko neobvyklejší: našel klec se lvem. Majitele zhruba čtyřměsíčního mláděte se policii zatím najít nepodařilo, informovala v pondělí nizozemská média.

Amsterdam Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Dnes ráno kolegové v Tienhovenu dostali velmi zvláštní hlášení,“ napsali v neděli na twitteru policisté a připojili fotografii lvíčete v kleci. „Viděli nebo slyšeli jste něco? Dejte nám to vědět,“ dodali.

Lvice Dana zachráněná ze zoo v Sýrii porodila mládě. Je to zázrak, myslí si veterinář

Číst článek

„Procestoval jsem celý svět, abych uspával zvířata včetně lvů a tygrů, ale nikdy jsem nezažil nic podobného,“ řekl listu Algemeen Dagblad veterinář Peter Klaver, kterého policisté k malé šelmě přivolali. Klec, ve které se lvíče našlo, nebyla totiž příliš bytelná a zvíře z ní klidně mohlo každou chvíli uniknout.

Nakonec ale podle Klavera nebylo nutné lvíče uspávat a i s klecí bylo naloženo do auta a převezeno do města Anna Paulowna na severu Nizozemska.

Místní nadace Stichting Leeuw, která se specializuje na péči o kočkovité šelmy, v neděli na facebooku uvedla, že mládě je v karanténě a z „hektických událostí“ je velmi unavené. V pondělí dodala, že lvíče „se výborně vyspalo a snědlo i první svačinu“. „Také první hračky přijalo s povděkem,“ uvedla nadace a připojila video.

„Pokud víte o někom, kdo si nedávno koupil lvíče, nebo víte-li něco o tomto konkrétním lvíčeti, prosím, okamžitě nás kontaktujte,“ vyzvala v pondělí znovu nizozemská policie veřejnost.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme