Lyžaře ve francouzském Serre Chevalier snímají kamery. Videa oceňují hlavně mladí

Mnozí milovníci lyžování si možná kladou otázku, jak asi na sjezdovce vypadají. Odpověď mohou nalézt ve středisku Serre Chevalier ve francouzských Alpách. Právě tam totiž nabízejí lyžařům zajímavou službu – na sjezdovce se mohou nechat natočit na video.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžaři na konci sjezdovky | Foto: Jan Rosenauer

Zhruba 150metrovou část sjezdovky snímají tři kamery. Muži se ji prý snaží projet co nejrychleji, zatímco ženy si dávají více záležet na stylu.

Na konci měřeného úseku mohou milovníci zimních sportů zhodnotit svůj výkon na velké obrazovce. Video si ale mohou nechat i na památku.

„Na internetové stránce střediska Serre Chevalier si najdete část nazvanou Videozone, tam se zaregistrujete a své video najdete snadno, když vyťukáte číslo svého ski passu,“ říká Jean-Paul, který na kamery dohlíží.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zpravodaj Českého rozhlasu ve Francii Jan Šmíd na vlastní kůži vyzkoušel Videozónu ve středisku Serre Chevalier

„Samozřejmě si můžete záznam také stáhnout hned tady u sjezdovky, pokud máte u sebe USB, nebo si ho můžete nechat poslat jako aplikaci do mobilu,“ dodává.

„Video je trendem poslední doby. Lidé se stále častěji filmují, jezdí s kamerou na přilbě, takže tuto Videozónu oceňují. Nejčastěji proto, že to hned chtějí někomu poslat na Facebook, pochlubit se. Někteří si také vybrušují styl. Nejvíce to milují mladí, jsou zvyklí s videem pracovat, hned to sdílejí,“ potvrzuje Guillaume, jeden z iniciátorů projektu, který v Serre Chevalier funguje už tři roky.

Jan Šmíd, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme