M. Vicenová: Těším se na české ministry

Čeští ministři by měli jezdit častěji do Bruselu - nová velvyslankyně České republiky při Evropské unii Milena Vicenová to řekla Českému rozhlasu. Někteří členové vlády totiž jezdí na pravidelné schůzky s unijními kolegy neradi a nepravidelně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milena Vicenová | Foto: Marián Vojtek

Nejčastěji se v této souvislosti mluvilo o ministrovi průmyslu a obchodu Martinu Římanovi. To by se mělo podle velvyslankyně Vicenové změnit i kvůli předsednictví sedmadvacítky, které Českou republiku čeká za necelý rok.

"Komunikace není nikdy dost. Velice se těším na to, že poslední rok před předsednictvím sem budou ministři jezdit co nejčastěji, jak jim to jen jejich pracovní program bude umožňovat. Je to velmi důležité, abychom předsednictví dobře zvládli," řekla Vicenová Českému rozhlasu.

Bývalá ministryně zemědělství Milena Vicenová pracovala také generální sekretářka na ministerstvu pro místní rozvoj a měla na starosti hlavně čerpání peněz z Unie. Patřila také do okruhu externích konzultantů premiéra Mirka Topolánka. S Evropskou unii má mnohaletou zkušenost. V 90. letech například vyjednávala rozvojový program pro český venkov.

Milan Kopp, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme