Má CIA ve východní Evropě vězení pro teroristy?

Polský tisk píše o podezřeních, že Američané zřídili ve východní Evropě vězení pro mezinárodní teroristy. Gazeta Wyborcza na první straně informuje o podezřelém letounu Boeing 737 s registračním číslem N313P, který údajně americká CIA používá k přepravě zajatých členů Al-Káidy a dalších osob, podezřelých z terorismu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vězeňské dveře

Vězeňské dveře | Foto: inyourpocket.com

Článek se odvolává na list Washigtnon Post, který napsal, že Američané vězní teroristy v některých východoevropských zemích. Podle zdrojů polského deníku může jít o Polsko, Rumunsko a Bulharsko.

Nejmenované zdroje listu potvrdily, že tajemný Boeing přistál v roce 2003 na vojenském letišti Szymany v oblasti Mazurských jezer. Den předtím letěl s tajným posláním z Prahy do Uzbekistánu, kde mají Spojené státy své základny a vězení pro afghánské členy Al-Káidy.

Gazeta Wyborcza v této souvislosti připomíná že český ministr vnitra František Bublan americkou žádost o zřízení vězení pro zajaté teroristy na území České republiky odmítl. Několik jiných zemí ale na americkou prosbu zareagovalo vstřícně.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme