V čínském Macau vypadl z výškové budovy elitní komunista, Peking naznačil sebevraždu

Čelný představitel Macaa zemřel v sobotu po pádu z vysokého patra budovy, ve které bydlel. Informovala o tom centrální čínská vláda a doplnila, že devětapadesátiletý muž trpěl depresemi, čímž naznačila, že mohlo jít o sebevraždu. V neděli o tom napsala agentura AP.

Peking Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na Macao (ilustrační foto) | Foto: Bobby Yip | Zdroj: Reuters

Čeng Siao-sung stál v čele úřadu, který má na starosti vztahy mezi částečně autonomním regionem Macao a Pekingem. Patřil k elitě komunistické strany. V pátek podle oficiálního sdělení byl ještě v práci.

Exšéf čínské propagandy se přiznal k přijetí úplatku přes 104 milionů korun

Číst článek

Zpravodajský server BBC napsal, že nic nenasvědčuje tomu, že by Čeng byl vyšetřován v rámci protikorupčního tažení. Mnoho čínských činitelů vyšetřovaných kvůli korupci nicméně v uplynulých letech zemřelo. Podle oficiálních sdělení spáchali sebevraždu, což ale řada pozorovatelů zpochybnila.

Podobně jako Hongkong, má i poloostrov Macao, který býval portugalskou kolonií, právní systém oddělený od zbytku pevninské Číny.

Předsedu výkonné rady Macaa nicméně schvaluje Peking. Ekonomika Macaa je závislá především na hazardních hrách a turismu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme