Macao popřelo, že odblokovalo severokorejská konta

Macao neodblokovalo severokorejské účty. Podle představitelů tohoto zvláštního regionu v rámci Číny zůstávají konta režimu Kim Čong-ila stále zmrazená. Macao tak odmítlo informace jihokorejským médií, podle kterých byly účty uvolněny kvůli obnovení šestistranných nukleárních rozhovorů. Pchjongjang tím totiž podmiňuje svou účast na rozhovorech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kim Čong-il | Foto: NEPOUŽÍVAT internet

Severní Korea má své účty ve dvou bankách v Macau, v Banco Delta a Seng Heng. Oba peněžní ústavy je na nátlak Spojených států zmrazily a Pchjongjang v reakci na to přerušil jednání, pokračoval ve svém nukleárním programu a provedl i první atomovou zkoušku.

Režim Kim Čong-ila ukládá na makajské účty finanční prostředky získané zejména z ilegálního prodeje drog a zbraní a používá je i k praní špinavých peněz, ročně jde asi o 500 miliónů dolarů. I proto byly zablokovány. Spekulace, že došlo k jejich uvolnění, aby se Severní Korea vrátila k jednacímu stolu, ale dnes Macao popřelo.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme