Madagaskaru nepomohl ani prezidentův ‚elixír‘ na koronavirus. Nakažených v zemi přibývá

Počet lidí nakažených koronavirem se v africkém ostrovním státě Madagaskar za poslední měsíc zečtyřnásobil, a to navzdory údajně zázračnému elixíru s pelyňkem, který jako prevenci a lék proti covidu-19 neúnavně propaguje prezident Andry Rajoelina. Napsal o tom v pátek server BBC.

Antananarivo Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Madagaskarský prezident Andry Rajoelina a jeho manželka Mialy v paláci Iavoloha v hlavní městě Antananarivo (foto z roku 2019)

Madagaskarský prezident Andry Rajoelina a jeho manželka Mialy v paláci Iavoloha v hlavní městě Antananarivo (foto z roku 2019) | Foto: Yara Nardi | Zdroj: Reuters

Bylinný čaj nazvaný CovidOrganics dostávaly v poslední době i děti ve školách, ačkoli Světová zdravotnická organizace varovala, že jde o netestovaný přípravek. Madagaskar tak nyní registruje více než 13 000 lidí nakažených virem SARS-CoV-2, infekce se rozšířila s jedinou výjimkou do všech 22 regionů.

Na komplikace nemoci covid-19 dosud zemřelo 162 lidí a nemocnice se v poslední době potýkají s přívalem nových pacientů. Ačkoli se zdá, že bylinný nápoj CovidOrganics zřejmě nemá účinky, které mu výrobce připisuje, prezident jej dál veřejně propaguje.

Brazilský prezident Bolsonaro má pozitivní test na covid-19. Nemoc dříve označoval za ‚chřipečku‘

Číst článek

Tento měsíc se například osobně zúčastnil akce v chudinské čtvrti v metropoli, kde rozdával balíčky s rýží, cukrem a olejem doplněné i o lahve s údajně léčivým nápojem. Čelil pak kritice za to, že na jedno místo přilákal davy lidí, a zvýšil tak riziko přenosu infekce. „Epidemie nevydrží, jen tudy prochází a my ji porazíme,“ řekl prezident.

WHO minulý týden informovala, že počet lidí nakažených koronavirem v Africe překročil milion. Podle odborníků jich je ale ve skutečnosti několikanásobně více, protože na tomto kontinentu s 1,3 miliardami obyvatel se nedělá dostatek testů.

Nejvíce případů v Africe odhalila Jihoafrická republika – přes půl milionu, v Egyptě je případů necelých 100 000 a zhruba 50 000 pak v Nigérii.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme