Maďaři chytili mezinárodně hledanou Češku, při akci pomáhala i FBI

Maďarští policisté zadrželi mezinárodně hledanou Češku. Při bezpečnostní akci pomáhala i americká FBI. Žena je podle policie klíčovou osobou organizovaného gangu, který se zaměřoval na praní špinavých peněz. Největší škody tato zločinecká skupina napáchala právě ve Spojených státech, kde zlegalizovala až 40 miliónů dolarů. Totožnost ženy ale maďarské úřady nezveřejnily.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eurové bankovky | Foto: Fotobanka Stock.xchng

Policisté zadrželi Češku ve chvíli, kdy chtěla v jedné maďarské bance převést na čínské účty 9 milionů eur. Členové mezinárodního gangu vymámili v různých zemích, hlavně ale ve Spojených státech, peníze od drobných střadatelů s příslibem vysokého zisku.

Tyto peníze přicházely do maďarské banky, které bylo podezřelé, že v průběhu 20 dní registrovali na kritickém účtu až 5300 převodů.

Peníze chtěla Češka převést do Číny, policisté ji ale chytili při činu. V jejím autě pak našli další usvědčující důkazy. Americké úřady chtějí požádat o vydání ženy, rozhodnout o tom má ministr spravedlnosti.

Gregor Martin Papucsek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme