Maďaři demonstrovali proti rasismu. Před sídlo vládní strany Fidesz přišly stovky lidí

Stovky lidí demonstrovaly v Budapešti proti rasismu a diskriminaci. Rozčílil je protiromský komentář maďarského publicisty. Ten vyzval k likvidaci Romů. Komentář navíc napsal jeden ze zakládajících členů současné vládní strany Fidesz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Maďarsku demonstrovaly desetitisíce lidí proti neonacismu | Foto: Gregor Martin Papucsek

Protestními výkřiky reagovali demonstranti na velký transparent na budově sídla strany Fidesz, na kterém vládní strana vyzývá dav, aby nepodporoval vrahy.

Maďarskou veřejnost pobouřil kontroverzní publicista vládě blízkého pravicového deníku Magyar Hírlap, zakládající člen vládní strany Fidesz a blízký přítel premiéra Viktora Orbána, který vyzval k likvidaci Romů, kteří brutálně pobodali začátkem roku dvojici sportovců.

Veřejné mínění se však obrátilo proti novináři, protože otevřená výzva k likvidaci lidí, zejména pokud jsou příslušníky menšin, je neúnosná.

Demonstraci zorganizovaly parlamentní opoziční strany, církevní i občanská sdružení. Mnozí účastníci měli na krku pověšenou tabuli s nápisem ‘I já jsem Cikán‘.

Gregor Martin Papucsek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme