Maďaři přestali prověřovat totožnost migrantů. Přes tisíc jich odjelo do Rakouska

Víc než tisíc uprchlíků odjelo během dne z budapešťského nádraží Keleti do Rakouska nebo k jeho hranicím. Maďarská policie neprověřuje jejich totožnost, o pasy i víza se od dnešního rána přestala zajímat. Oficiálně se ale politika země vůči migrantům nezměnila. Není proto zřejmé, jak dlouho benevolence úřadů potrvá.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uprchlíci na nádraží Keleti v Budapešti

Uprchlíci na nádraží Keleti v Budapešti | Foto: Ľubomír Smatana | Zdroj: Český rozhlas

„Policisté v běžných pořádkových uniformách otevřeli bránu. Nejdříve pouštějí místní pasažéry, tedy zřejmě Maďary,“ popsal zvláštní zpravodaj Ľubomír Smatana odjezd expresu z Budapešti do Vídně.

„Ukazují uprchlíkům, aby nespěchali. Nekontrolují dokumenty, zajímají je pouze jízdenky. Pod nohama se jim proplétají malé děti,“ dodal.

Ve chvíli, kdy se kapacita vlaku naplnila, se uprchlíci na příkaz policistů vraceli zpátky do haly, kde čekali na další vlak.

Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme