Maďaři řekli Evropské unii ANO

Přední maďarští politici v prohlášeních a rozhovorech vesměs vyjádřili uspokojení a radost nad výsledkem dnešního referenda, v němž voliči podpořili vstup země do Evropské unie. Zároveň konstatovali, že zemi ještě čeká tvrdá práce, aby se ve všech aspektech důkladně připravila na členství v unii. Vládní politici i opozice rovněž zdůrazňovali, že Maďarsko bude jako člen EU hájit své národní zájmy včetně zájmů maďarských menšin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlajka EU

"Evropa je naše velká šance a my tuto šanci chceme využít. Věříme Evropě, máme jí co nabídnout a něco od ní také očekáváme," prohlásil předseda maďarské vlády Péter Medgyessy poté, co se v telemostu spojil s předsedou Evropské komise Romanem Prodim. Prodi výsledek maďarského unijního referenda uvítal. "Nikdy jsem nepochyboval o tom, že místo Maďarska je v Evropě. Blahopřeji," prohlásil.

Po oznámení výsledků referenda Medgyessy v televizním projevu poděkoval obyvatelstvu a upozornil, že Maďarsko ještě čeká hodně práce, aby se zcela přizpůsobilo požadavkům na členství v unii. Podtrhl, že vstup do EU je splněním důležitého národního cíle a že znamená mnoho i pro příslušníky maďarských menšin.

Markéta Kaclová, Martin Mrázek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme