Od 1. května 2025 se mění pravidla pro placení rozhlasového poplatku. Více informací zde.

Maďaři volí obecní samosprávy

V Maďarsku se konají komunální volby. Pozorovatelé očekávají, že vládní Fidesz dosáhne ještě výraznější vítězství než v dubnových parlamentních volbách.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Maďarsko

Maďarsko | Foto: Audiovisual service EU

Maďarsko se zahalí do oranžové barvy – to je barva strany pravého středu Fidesz, která má v parlamentě více jak dvoutřetinovou většinu a její podpora je dokonce vyšší, než jaká byla na jaře.

Naproti tomu premiér Viktor Orbán a celá špička strany vedli v závěru intenzivní kampaň a nechtějí nic nechat náhodě. Jednoznačně chtějí dosáhnou vítězství v každé obecné samosprávě a získat všechna místa starostů.

Budapešť po dvaceti letech určitě získají, opoziční socialisté mají šanci si zachovat jen místa primátorů v městech Segedín a Miškovec.

Gregor Martin Papucsek, David Hartmann Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme