Maďarská firma, která přibarvovala vepřové maso, má pozastavenou činnost

Maďarský úřad pro bezpečnost potravin pozastavil činnost firmy, která vyvezla do Švédska přibarvované vepřové maso. Jde o podvod, který vepřovou panenku mění naoko na hovězí svíčkovou. Padělané maso z Maďarska se našlo i na Slovensku – v Košicích.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vepřové maso

Vepřové maso | Foto: Fotobanka PhotoRack

Maďarská strana čeká na podrobnější informace o přibarvování vepřovém mase ze Švédska, ze Slovenska se zatím na maďarské orgány nikdo neobrátil.

Úřad pro bezpečnost potravin v písemném vyjádření pro Český rozhlas informuje o rozsáhlých kontrolách na jatkách i v chladírnách.

Při prověrce podezřelé společnosti Filetto v obci Ercsi ležící asi 80 kilometrů jižně od Budapešti shledal porušení několika předpisů, proto její činnost pozastavil.

Momentálně zkoumají původ veškerého masa ve skladech této společnosti. Majitel firmy však zřejmě podnikal a účtoval podezřele v širším měřítku, proto se má na vyšetřování podílet daňový a finanční úřad.

Gregor Martin Papucsek, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme