Maďarská média veřejné služby propouštějí 550 lidí

Maďarská veřejnoprávní media začala masové propouštět své zaměstnance. Zdůvodňují to nutností ušetřit šest miliard forintů, což je v přepočtu 600 milionů korun. Odbory s tím nesouhlasí a proti‚arogantnímu propouštění‘ protestují. Média totiž opustí najednou 550 lidí. Mezi nimi jsou i mnozí renomovaní novináři.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrující | Foto: Gregor Martin Papucsek

Veřejnoprávní média v Maďarsku mají podle kontroverzního mediálního zákona jednotné vrcholové vedení. Zejména zpravodajské a publicistické relace se soustřeďují v jedněch rukou, v takzvaném centru MTI, a odtud zásobují rozhlas, Maďarskou televizi a Duna TV, která je víc pro krajany, a také mateřskou tiskovou agenturu.

Mezi redaktory, editory či reportéry, kteří dnes dostali do rukou propouštěcí dokumenty, jsou i novináři ocenění Pulitzerovou cenou, moderátoři nejoblíbenějších a zejména nejvyváženějších relací, a také ti, kteří v den přijetí mediálního zákona „zahráli“ v rádiu minutové ticho.

Gregor Martin Papucsek, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme