Maďarská policie stále pátrá po útočníkovi na slovenské velvyslanectví

Maďarská policie stále nezná identitu útočníka na slovenský zastupitelský úřad v Budapešti. Muž v noci z úterý na středu hodil na budovu dvě zápalné lahve. Přestože ho přitom zachytily bezpečnostní kamery, policie po něm zatím pátrá marně - záběry nejsou kvůli tmě příliš ostré.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budapešť - Parlament (pravý břeh Dunaje, Pešť) | Foto: Jirka Malina

Zápalné lahve se nevznítily, takže nezpůsobily žádné škody ani nikoho nezranily. Pachatelem byl jediný mladý muž. Dva takzvané Molotovovy koktejly hodil ke vchodovým dveřím přes plot z ulice, která byla několik minut před půlnocí prázdná.

Krátce před útokem z místa odešli policisté, kteří tam měli službu kvůli zvýšenému pohybu fotbalových fanoušků. Na nedalekém Národním stadiónu se totiž hrál mezinárodní zápas.

Bezprecedentní útok odsoudila kompletní maďarská politická špička. Policie okamžitě zvýšila bezpečnostní opatření u slovenského velvyslanectví. Na dotazy novinářů, proč neposílila ochranu ambasády už dřív, odpověděla, že slovenské velvyslanectví o to nestálo.

Slovenská diplomacie považuje událost za ojedinělý kriminální čin a případ nehodlá až do skončení jeho vyšetřování komentovat.

O slovensko-maďarských sporech si přečtěte také:
Na slovenské velvyslanectví v Budapešti zřejmě útočil jediný pachatel
Na slovenskou ambasádu v Budapešti někdo hodil zápalné lahve
Slovenský velvyslanec byl oficiálně předvolán na maďarské ministerstvo zahraničí
Maďarsko se chce kvůli roztržce se Slovenskem obrátit na Brusel
Slovensko odepřelo vstup maďarskému prezidentovi, ten návštěvu zrušil
Slovensko nechce návštěvu maďarského prezidenta v den výročí invaze

Igor Maňour, Gregor Martin Papucsek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme