Maďarská policie zadržela pátého podezřelého v souvislosti s mrtvými běženci

V Maďarsku byl v noci na dnešek zadržen pátý podezřelý v souvislosti s vyšetřováním čtvrtečního nálezu 71 těl pravděpodobně udušených migrantů v nákladním automobilu odstaveném u rakousko-maďarských hranic. Podle agentury AFP je novým zatčeným opět Bulhar.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rakouská policie našla v kamionu odstaveném na dálnici A4 možná až 50 mrtvých uprchlíků

Rakouská policie našla v kamionu odstaveném na dálnici A4 možná až 50 mrtvých uprchlíků | Zdroj: Reuters

Maďarská justice předpokládá, že dosud zadržení jsou jen malými rybami v gangu pašeráků lidí. Jde o majitele chladírenského vozu, ve kterém byly desítky mrtvol, nebo o řidiče.

Přehrát

00:00 / 00:00

Novinářka Magdalena Sodomková se pohybuje na srbsko-maďarské hranici. Plot podle ní běžence nezastaví

Vazbu na první čtveřici zadržených uvalil soud vzhledem k "mimořádné závažnosti zločinu" i kvůli riziku jejich útěku.

Mezitím Maďarsko oznámilo, že dokončilo hrubou stavbu plotu, který má proud běženců z jihu zastavit. O jeho účelu ale pochybuje novinářka Magdalena Sodomková, která se na srbsko-maďarské hranici pohybuje.

„To nemůže absolutně proud uprchlíků zastavit. Oni mají za sebou natolik strastiplnou cestu, že toto je opravdu už neodradí,“ říká Sodomková. Stejně tak i nadále kvete obchod s převáděním lidí, a to i přesto, že se mezi uprchlíky již ví o tragédii v Rakousku.

„Normální cena za převoz jednoho člověka, který leží někde v kukuřici a čeká na převaděče, je 300 eur za osobu, a to jen do Budapešti,“ doplňuje. Podle ní běženci věří, že nejhorší část cesty, za kterou považují tu po moři, už mají za sebou, a že se jim teď podaří dostat do Německa, kde budou moct pokračovat v kariéře nebo ve studiích.

Migrace, uprchlíci, migranti, běženci, na srbsko-maďarské hranici | Foto: Reuters

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme