Maďarská policie zatkla podezřelé ze sériových vražd

Maďarská policie oznámila, že zatkla první podezřelé ze spáchání série šesti vražd tamních Romů. Speciální komando zadrželo šest lidí, kteří mají mít na svědomí sérii vražd Romů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budapešť | Foto: Jirka Malina

Podle portálu hirado.hu k zadržení došlo ve městě Debrecen na východě země. Při domovních prohlídkách našla policie zbraně, které mohly být použity při vraždách.

Od července 2008 se počítá série devíti útoků na různých místech Maďarska, při kterých zemřelo šest Romů. Poslední z vražedných útoků se odehrál počátkem srpna, kdy v obci Kisleta na severovýchodě země byla ve spánku zastřelena 45letá Romka. Její třináctiletá dcera byla těžce zraněna. Vyšetřovatelé se domnívají, že všechny útoky spolu souvisí.

Policie nedávno zdvojnásobila výši odměny za poskytnutí informace, která by vedla k odhalení útočníků. Momentálně to je 100 milionů forintů, tedy zhruba 10 milionů korun. V protiromských útocích použili pachatelé 11 zápalných lahví a vystřelili celkem třiašedesátkrát.

Fakt, že vrazi tak dlouho unikají, vysvětlují vyšetřovatelé vysokou profesionalitou pachatelů. O pomoc proto byla dokonce požádána americká FBI, o její roli nicméně nejsou známy další podrobnosti.

Přečtěte si také:
Maďarský prezident: Situace v zemi je napjatá jako před výbuchem
S vyšetřováním vraždy maďarské Romky pomáhá americká FBI
Maďarsko hlásí další protiromský útok
V Maďarsku vyšetřují další ze série vražedných útoků na Romy
Romové v Maďarsku se podruhé za tento měsíc stali cílem vražedného útoku
Slovenská policie obvinila maďarské extremisty z propagace fašismu

mkp, Petra Beránková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme