Maďarské volební komise nebudou jezdit za zahraničními voliči

Maďarská volební komise nebude muset cestovat za voliči až do Mongolska. Maďarský parlament na poslední chvíli novelizoval část volebního zákona. Změnil ustanovení, týkající se voleb do Evropského parlamentu na zastupitelských úřadech v cizině.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropský parlament | Foto: Alena Palečková

Jen před dvěma týdny schválili poslanci novelu, podle které měli vycestovat na více než 70 ambasád trojčlenné volební komise, dokonce i do zemí jako Nigérie Kuba nebo Mongolsko, ve kterých projevil snahu využít volební právo jen jediný maďarský občan. Celý tento volební turismus měl vyjít na 300 miliónů forintů, což je desetina celkových nákladů na volby do Evropského parlamentu.

Parlamentní strany se v neděli dohodly na jiném řešení, které včera ve zkráceném legislativním procesu i schválili. Hlasovat se na ambasádách bude, ale dozírat na tyto volby budou pracovníci velvyslanectví, kteří pak pošlou uzavřené urny domů, kde sečtou lístky.

Markéta Kaclová, Gregor Martin Papucsek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme