Maďarsko a Slovensko stále rozděluje dvojí občanství

Předsedové vlád Maďarska a Slovenska nacházejí společnou řeč ve většině otázek. Jak při návštěvě Viktora Orbána na Slovensku řekla Iveta Radičová, obě země nadále rozděluje problematika dvojího občanství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Maďarský premiér Viktor Orbán a slovenská premiérka Iveta Radičová vystoupili po svém jednání v Bratislavě na tiskové konferenci..jpg | Zdroj: ČTK

Premiérka Radičová podpořila program maďarského předsednictví Evropské unii, které začíná 1. ledna. Jde v něm hlavně o energetiku, menší závislost na ruském plynu, o celoevropskou romskou strategii, o vytváření pracovních míst, což jsou všechno věci, které vyhovují i Slovensku.

V otázce dvojího občanství se sice Orbán s Radičovou neshodnou, ale celkově jejich společná tisková konference budila velmi korektní dojem. To proto, že všechny sporné otázky mezi oběma státy řeší smíšené komise, kterých je dvanáct. A na nějaké silné výroky politiků teď není čas.

Vojtěch Berger, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme