Nehoda Orbánovy kolony. Do policejního auta vrazil pick-up, nikomu se nic nestalo

Maďarská policie vyšetřuje okolnosti úterní nehody v Budapešti, kde do policejního vozu v čele kolony premiéra Viktora Orbána narazil pickup Toyota Hilux. „Při nehodě se nikdo nezranil,“ ujistila policie na svém webu.

Budapešť Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Loni na jaře přijel maďarský premiér Viktor Obrán vlastním automobilem až k volební místnosti (archivní foto) | Foto: Bernadett Szabo | Zdroj: Reuters

Policejní vůz v čele kolony měl podle komuniké zapnutý majáček a houkačku, když do něj na křižovatce poblíž nájezdu na dálnici M3 narazil pickup s třiapadesátiletým řidičem za volantem. Kolona pokračovala v jízdě.

Zpravodajský server Index.hu zveřejnil snímek havarovaných vozů a připomněl vážnější nehodu v Orbánově koloně v Rumunsku v roce 2013, kdy do mikrobusu s maďarskou delegací čelně narazil vůz, předjíždějící v protisměru; viník nehody při srážce přišel o život.

null

null

Častější problémy při přepravě mají vrcholní politici také v Polsku. Loni v říjnu vládní BMW s vicepremiérkou Beatou Szydłovou na palubě nedobrzdilo a před přechodem zezadu narazilo do peugeotu. Do BMW pak zezadu narazilo ještě vládní Audi. Nikomu se nic nestalo.

V únoru 2017 limuzína s tehdejší předsedkyní vlády Szydłovou bourala v Osvětimi. Zraněnou premiérku letecky transportoval do nemocnice vrtulník, hospitalizována pak byla týden.

Nehody se ale nevyhýbají ani polskému prezidentovi. Na začátku října se doprovodné policejní auto v koloně Andrzeje Dudy srazilo u přechodu s dítětem. Chlapci se nic nestalo.

V březnu 2016 pak za jízdy na dálnici praskla Dudově limuzíně pneumatika, vůz skončil v příkopu. Nikomu se nic nestalo.

ČTK, haf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme