Maďarsko si pořídí bojová vozidla pěchoty Lynx, bude je vyrábět

Maďarská vláda a německá zbrojovka Rheinmetall AG se dohodly na založení společného podniku na výrobu bojových vozidel pěchoty Lynx v Maďarsku. Uvedla to v pondělí agentura Reuters s odvoláním na vládní komuniké.

Budapešť Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Maďarská vláda a německá zbrojovka Rheinmetall AG se dohodly na založení společného podniku na výrobu bojových vozidel pěchoty Lynx v Maďarsku. (ilustrační foto)

Maďarská vláda a německá zbrojovka Rheinmetall AG se dohodly na založení společného podniku na výrobu bojových vozidel pěchoty Lynx v Maďarsku. (ilustrační foto) | Foto: Shaun Connors | Zdroj: Wikimedia Commons

Maďarsko modernizuje svou výzbroj, aby plnilo závazky vůči NATO. Dohoda má hodnotu více než dvou miliard eur (asi 52 miliard korun), což představuje největší program modernizace maďarské obrany. Od partnerství s přední evropskou společností si slibuje obnovu maďarského obranného průmyslu.

‚Tendenční a šité na míru.‘ Šéf Dukly kritizuje výběrové řízení ministerstva obrany na jeho nástupce

Číst článek

Maďarsko se již před delším časem zavázalo, že zvýší své vojenské výdaje, které stejně jako v mnoha dalších zemích NATO zdaleka nedosahují dvou procent hrubého domácího produktu. Velká část vybavení ozbrojených sil pochází ještě z komunismu.

Maďarsko minulý týden podepsalo prohlášení o záměru koupit rakety protivzdušné obrany od amerického výrobce zbraní Raytheon Technologies za přibližně miliardu dolarů (asi 22 miliard korun). Kontrakt má být uzavřen do konce září.

Více investovat do modernizace armády se chystá také Česko. Ministerstvo obrany chce za 50 miliard korun nakoupit pásová bojová vozidla pěchoty. O tuto zakázku se ucházejí firmy BAE Systems (vozidlo CV90), General Dynamics European Land Systems (vozidlo Ascod) a Rheinmetall Landsysteme (vozidlo Lynx).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme