Maďarská policie našla další oběť z potopené lodi Mořská panna, pátrá po posledním pohřešovaném

Maďarská policie nalezla další oběť lodního neštěstí v Dunaji. V tuto chvíli pátrá už jen po jednom pohřešovaném. Srážku výletní lodi Mořská panna a většího plovoucího hotelu nepřežilo 27 lidí - především jihokorejských turistů.

Budapešť Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie vyšetřuje příčinu neštěstí. (ilustrační foto) | Foto: Marko Djurica | Zdroj: Reuters

Tělo jihokorejské turistky našla policie zhruba 50 kilometrů od místa nehody. Mořská panna se potopila v Budapešti na konci května, na její palubě bylo 33 Jihokorejců a dva členové maďarské posádky.

V Budapešti našli dvacátou oběť lodního neštěstí. Záchranáři ji objevili 30 kilometrů od místa tragédie

Číst článek

Loď se zhruba dva týdny nedařilo kvůli zvýšené vodní hladině a silnému proudu vytáhnout, na pomoc musel připlout jeřáb s nosností 200 tun. 

Vyproštění vraku

Vrak lodi byl vyzdvižen 11. června po sedmihodinové operaci a uložen na přistavený nákladní říční člun, který ji odvezl pryč z místa nehody. Potápěči nejprve pod loď připevnili čtyři kovová lana, s jejichž pomocí jeřáb vrak vyzvednul nad hladinu. Na boku byly jasně viditelné stopy po srážce s lodí Viking Sigyn. Hasiči rovněž odčerpali 1400 litrů nafty, které zbyly v lodních nádržích, a hrozilo, že uniknou do Dunaje.

Maďarští záchranáři dostali vrak ztroskotané lodi nad hladinu, vyprostili z něj čtyři těla

Číst článek

Potápěčům se také podařilo vyprostit čtyři těla, přičemž jedno z nich bylo nalezeno na kapitánském můstku. Podle agentury APA se jednalo o kapitána lodi. Jedno z nalezených těl patřilo podle maďarských médií šestiletému dítěti.

S vyzvednutím vraku potopené lodi a s tím souvisejícími pracemi pomáhali i čeští potápěči, kteří na místo vyjeli na žádost kolegů z Maďarska.

Policie vyšetřuje příčinu neštěstí. Podle maďarských médií pracuje s variantou, že plavidlo, které do Mořské panny narazilo, nemělo zapnuté výstražné zařízení radaru. Jeho kapitán, ukrajinského původu, nadále zůstává ve vazbě.  

Pavlína Nečásková, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme