Maďarsko zaznamenalo rekordní nárůst úmrtí s covidem-19. Čísla rostou už třetí den v řadě

V Maďarsku za posledních 24 hodin přibylo 193 úmrtí pacientů nakažených koronavirem, píše agentura MTI. Jde o rekordní nárůst třetí den v řadě, v pátek maďarské úřady informovaly o 189 zemřelých, ve čtvrtek o 182.

Budapešť Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Počet úmrtí s koronavirem v Maďarsku stoupá. | Foto: Bernadett Szabo | Zdroj: Reuters

Celková smrtelná bilance k sobotě vzrostla na 5706. Hygienici za poslední den zaznamenali 5525 nových případů koronavirové infekce, od začátku současné pandemie covidu-19 jich je 243 581.

Podle statistik Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) má Maďarsko v rámci EU ve dvoutýdenním průměru jeden z nejvyšších počet zemřelých v souvislosti s koronavirem v přepočtu na 100 tisíc obyvatel.

‚Facka Evropské unii.‘ Orbánovi se nelíbí průtahy se schvalováním vakcíny proti koronaviru

Číst článek

Ve snaze zabránit šíření koronaviru vláda premiéra Viktora Orbána před třemi týdny vyhlásila částečnou uzávěru země, platí například zákaz nočního vycházení a uzavřeny jsou střední školy. Kabinet chce v pondělí oznámit, s jakými restrikcemi musí lidé počítat o Vánocích.

Maďarsko má podobný počet obyvatel jako Česká republika. V Česku od začátku pandemie covidu-19 laboratoře odhalily 542 406 případů nákazy koronavirem. Zemřelo 8738 infikovaných.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme