Maďarsko je novou předsednickou zemí EU

Maďarsko je novou předsednickou zemí Evropské unie. Za hlavní úkoly si Budapešť vytýčila zvládání otřesů na finančních trzích, řešení problematiky evropských Romů, spolupráci se Spojenými státy v boji proti terorismu a přístupová jednání s Chorvatskem. Zároveň by ráda otevřela nové kapitoly v jednáních s Tureckem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gyor - Maďarsko | Foto: www.gyor.hu

Lidé se těší, že se díky předsednictví bude o Maďarsku více mluvit, že bude v centru dění nebo že si vylepší image. Centrální oslavy se konaly v jednom budapešťském středisku, kde jsou tři veliké haly a jeden velký prostor pod otevřeným nebem. Několik tisíc lidí vítalo nový rok i půlroční předsednictví.

V Maďarsku je zvykem na Silvestra upéct sele, které přináší štěstí do nového roku. Spolupracovník Českého rozhlasu na Slovensku a velký gurmán Gregor Martin Papucsek si zakoupil a upekl krkovičku, která byla posypaná kmínem a rozmarýnem, k příloze zvolil podle tradice červené zelí.

Gregor Martin Papucsek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme