Na základě předběžných výsledků z třetí fáze testování schválilo Maďarsko druhou čínskou vakcínu

Maďarsko schválilo pro nouzové použití vakcínu od čínské společnosti CanSino Biologics (CanSinoBIO). Oznámila to v pondělí podle agentury Reuters firma. Jde už o druhou čínskou očkovací látku proti covidu-19 povolenou v Maďarsku.

Peking/Budapešť Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čínská společnost CanSino Biologics vyrábí vakcínu proti koronaviru s obchodním názvem Convidecia | Foto: Thomas Peter | Zdroj: Reuters

Maďarský národní ústav pro léčiva a výživu chválil vakcínu s obchodním názvem Convidecia na základě předběžných výsledků třetí fáze testování, uvedla čínská firma v prohlášení.

Komplikovaný příběh čínských vakcín. Zájem o ně roste, chybí ale potřebná data a transparentnost

Číst článek

Maďarsko začalo jako první v Evropské unii očkovat vakcínami čínské firmy Sinopharm a ruskou látkou Sputnik V. Nouzové použití ani jednoho z těchto přípravků dosud Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) nedoporučila.

Maďaři kromě toho očkují vakcínami od výrobců Pfizer/BioNTech, Moderna a AstraZeneca, které unijním schvalovacím procesem prošly.

Maďarsko si za svůj samostatný schvalovací proces a vyjednávání o vakcínách vysloužilo kritiku. V poslední době však i některé další evropské země vyjádřily zájem o nákup těchto preparátů poté, co se dodávky od západních výrobců zadrhly.

Jednodávková vakcína CanSino byla dosud schválena v Číně, Pákistánu a Mexiku.

V desetimilionovém Maďarsku se epidemická situace zhoršuje navzdory poměrně rychlému očkování, které podle úřadů zatím dostalo více než 1,5 milionu lidí. V pátek země evidovala 10 759 nových případů koronavirové nákazy a 213 dalších úmrtí, což jsou rekordní čísla.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme