Maďarsko obviňuje z uprchlické krize na svém území západní politiky

Podle Maďarska můžou za uprchlickou krizi na jeho území nezodpovědné výroky některých západoevropských politiků. V Lucemburku to řekl maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uprchlíci z maďarského nádraží Keleti nastupují do autobusů, které vypravila maďarská vláda. Mají je odvézt k rakouským hranicím | Zdroj: Reuters

Maďarsko v pátek převezlo několik tisíc uprchlíků na hranici s Rakouskem. Budapešť před tím kritizovala Německo za to, že slíbilo samo posoudit nárok migrantů na azyl. To podle Maďarů běžence láká k cestě do Německa.

Uprchlíci a migranti se podle maďarského ministra zahraničí začali chovat agresivně a odmítli snahu policie převést je do utečeneckých táborů, kde by byli v souladu s předpisy zaregistrováni. Místo toho chtěli rovnou odejít směrem na Západ, což jim Maďarsko nakonec umožnilo.

Tisíce uprchlíků dorazily z Maďarska do Rakouska, většina míří dál do Německa

Číst článek

Řada evropských zemí naopak kritizuje Maďarsko za to, že podle nich nechce přijmout svou část zodpovědnosti za současnou krizi a část uprchlíků přijmout.

Ondřej Houska Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme