Maďarsko se přidá k Francii, Itálii a Řecku. Očkování proti covidu bude pro zdravotníky povinné

Maďarsko se rozhodlo pro povinné očkování pracovníků ve zdravotnictví proti covidu-19. Přidalo se tak k Francii, Itálii nebo Řecku, které také očkování zdravotníků zavedly. Změnu vakcinační strategie oznámil maďarský premiér Viktor Orbán v pravidelném rozhovoru pro Maďarský rozhlas.

Budapešť Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Maďarsko se rozhodlo pro povinné očkování pracovníků ve zdravotnictví proti covidu-19 (ilustrační foto) | Foto: Bernadett Szabo | Zdroj: Reuters

Maďarský premiér uvedl, že to pro jeho vládu bylo velmi komplikované rozhodnutí, ale ministr zdravotnictví měl velmi dobré argumenty.

Maďarsko uvolnilo uzávěru hranic. Cestovat se do země stále nemůže letecky, platí zákaz ubytování

Číst článek

Pro zdravotníky už je povinná celá řada jiných očkování. Seznam nemocí, proti kterým mají být lékaři a zdravotnický personál očkovaní, se tak tedy rozšíří i o koronavirus.

Podobnou cestou se daly i další země. Česko k nim sice nepatří, ale i tak je u nás podle prezidenta lékařské komory Milana Kubka proočkovanost zdravotníků jedna z nejvyšších v Evropě. Naočkovaných je 83 procent lékařů a tři čtvrtiny sester.

U těch, kteří s vakcinací čekají, je to hlavně z důvodu, že nedávno covid-19 prodělali. V Česku se zatím zavedení povinného očkování pro zdravotníky nechystá. Bylo by kvůli tomu nutné změnit zákony.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme