Maďarsko uvolnilo uzávěru hranic. Cestovat se do země stále nemůže letecky, platí zákaz ubytování

Maďarsko zrušilo téměř kompletně uzávěru hranic, kterou zavedlo v září loňského roku kvůli pandemii covidu-19. Vstupovat do Maďarska lze nyní bez omezení a zvláštních požadavků po pozemní hranici ze všech sousedních států Maďarska kromě Ukrajiny. Restrikce se dosud týkaly především turistů, kteří nadále nemohou vstupovat do země letecky. Informovala o tom ve středu agentura DPA.

Budapešť Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Se zrušením uzávěry mají skončit také kontroly na maďarské vnitřní hranici schengenského prostoru, oznámil již minulý týden ministr zahraničí Péter Szijjártó | Foto: Martin Pařízek | Zdroj: Český rozhlas

Uvolnění koronavirových opatření se uvádí v dekretu premiéra Viktora Orbána, který se v úředním věstníku objevil v úterý pozdě večer a účinnosti nabyl s okamžitou platností. Vláda rozvolnění odůvodnila zlepšenou epidemickou situací.

Babiš před očkovací halou převzal 41 tisíc vakcín z Maďarska. Kdy bude půjčku Česko vracet, není jasné

Číst článek

Hraniční uzávěra dosud platila především pro turisty, na tranzit a osoby cestující do Maďarska za obchodem, pendlery, diplomaty či sportovce se nevztahovala.

Bez ohledu na nyní zaručený volný vstup do země stále platí, že se turisté nesmějí v Maďarsku ubytovávat, připomněla DPA. Výjimku mají očkovaní proti covidu-19 ze zemí, s nimiž Budapešť uzavřela dohodu o vzájemném uznávání očkovacích certifikátů. Mezi ně patří i Česko.

Se zrušením uzávěry mají skončit také kontroly na maďarské vnitřní hranici schengenského prostoru, což oznámil již minulý týden ministr zahraničí Péter Szijjártó. Týká se to hranic Maďarska se Slovenskem, Rakouskem a Slovinskem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme