Maďarsko se potýká s povodněmi, situace je vážná hlavně u řeky Tisy

Na východě Maďarska dál platí povodňová pohotovost v povodí řeky Tisy a jejích přítoků. Ohrožená jsou obydlí podél celého toku. V jiných částech země působí obrovské škody spodní vody.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Povodně 2002: Berounsko

Povodně 2002: Berounsko | Foto: Berounský deník

Očekávání se na severním toku Tisy nenaplnily a hladina řeky nepřekročila dosavadní kulminační rekord. Voda má však z Ukrajiny a Slovenska obrovské rezervy.

Třetí stupeň pohotovosti udržují na 300 kilometrech řek na východě Maďarska.Týká se to i mnoha úseků na přítocích řeky Tisy.

V tomto prostoru, tedy na maďarské Velké nížině, ale i jinde v zemi, způsobují problémy i spodní vody, které zalévají už 400 tisíc čtverečních kilometrů.

Ohroženy jsou domy a zejména pole, na kterých jsou oziminy pod vodou a nestihli sklidit ani letošní slunečnici a kukuřici.

Gregor Martin Papucsek, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme