Maďarsko zpřísnilo zákon. Všechny uprchlíky pošle rovnou do sběrných táborů

Maďarský parlament v úterý zpřísnil pravidla pro uprchlíky. Všichni běženci poputují do sběrných táborů bez ohledu na to, zda zažádají o azyl, či nikoliv, napsal Reuters s odvoláním na maďarskou státní agenturu MTI. Pro nový zákon hlasovalo 138 poslanců, proti bylo šest zákonodárců a 22 se zdrželo. Vláda premiéra Viktora Orbána plánuje postavit u své jižní hranice dva až tři uprchlické tábory.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plot na hranicích Maďarska a Srbska

Plot na hranicích Maďarska a Srbska | Zdroj: Reuters

"Migranti, jejichž žádosti nebudou vyřízeny bezprostředně, se nebudou moci volně pohybovat po Maďarsku, ale budou umístění do táborů," vysvětlil už v minulosti Lájos Kosa, předseda poslaneckého klubu vládní strany Fidesz.

Koncem února začaly úřady budovat podél své 170kilometrové hranice se Srbskem tzv. inteligentní plot, který bude vybavený různými senzory a termokamerami. Kabinet tak chce stavbou za v přepočtu čtyři miliardy korun zabránit příchodu migrantů na své území. Na jižní hranici přitom už teď stojí plot s žiletkovým drátem, nová stavba by ho měla doplnit.

Vládní představitelé zdůvodňují potřebu nového plotu tím, že očekávají nový příliv migrantů. Počet lidí, kteří by chtěli nelegálně přejít do Maďarska, opravdu roste.

Lidskoprávní organizace působící v Maďarsku nicméně kvůli novému protiimigračnímu opatření podaly stížnost u příslušného evropského komisaře.

Reuters, miz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme