Maďarskou vládní koalicí otřásá skandál

Maďarský premiér Péter Medgyessy přiznal, že byl za minulého režimu důstojníkem kontrarozvědky. Popírá ale, že by byl agentem maďarské obdoby československé StB. V Budapešti vývoj skandálu sleduje spolupracovník Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu Gregor Martin Papuczek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Péter Medgyessy | Foto: ČTK/AP

Jak náš spolupracovník hlásí, Medgyessy v letech 1977 až 1982 jako zodpovědný pracovník ministerstva financí byl důstojníkem kontrarozvědky a měl za úkol bránit maďarská státní tajemství v souvislosti s připravovaným členství Budapešti v Mezinárodním měnovém fondu.

Přehrát

00:00 / 00:00

G. M. Papuczek: Skandál v Budapešti

Mnozí nastolují možnost premiérovy demise, avšak socialistická strana mu vyslovila plnou důvěru. Menší koaliční partner Svaz svobodných demokratů stále váhá.

Skandál otevřený pravicovým listem Mygyar Nemzet nyní hrozí, že vyústí v politickou krizi právě v době, kdy Maďarsko vstupuje do závěrečných vstupních jednání s Evropskou unií. Ministr zahraničí Kovács však odmítl, že by šlo o koaliční krizi, a vyjádřil naději v úspěšné řešení situace.

Milan Kopp, Gregor Martin Papucsek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme