Maďarský konzul na Slovensku bude asi odvolán. Kvůli svým výrokům

Slovensko je kukaččí vejce v rámci Uherska. Těmito slovy si maďarský konzul na Slovensku nejspíš podepsal výpověď. Maďarsko povolalo prostořekého diplomata na konzultace do Budapešti. V rezortním žargonu to znamená prakticky totéž, jako odvolání z konzulárního postu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bratislava | Foto: Vojtěch Berger

Byl to opravdu výbušný rozhovor, co maďarský konzul poskytl před pár týdny serveru bumm.sk. Kromě kukaččí narážky na to, že se jedině Slovensko jako celek vyčlenilo z Uherska, obsahoval článek i jiné perly.

Konzul Géza Farkas například prohlásil, že Slovensko má sice státní symboly, ale nikoli vlastní dějiny a identitu. Cestou stihnul ještě zpochybnit misi věrozvěstů Cyrila a Metoděje, kteří do našich končin přinesli křesťanství.

Kauza drzého konzula znamená zároveň určité oživení slovensko-maďarských sporů. Poslední měsíce se agenda mezi Budapeští a Bratislavou točí hlavně kolem otázky dvojího občanství.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme